KONST / Litografier / Färglitografi 12699119
nr 1269 9119
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Vintermotiv. Signerad, numrerad 122/350. Motivet: 34x45 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 augusti 2019
kl 18:13:36
12/8 21:37:53
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren